Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Garnitury na miarę - fakty i porady

Garnitury szyte na miarę stanowią ekskluzywną i elegancką część przemysłu odzieżowego. Idealnie dopasowane i podkreślające wszystkie atuty męskiej sylwetki są symbolem statusu, szyku i dobrego smaku.

Klasa i szyk

Mężczyzna potrzebujący garnituru ma dwie możliwości: albo kupić gotowy model męski w sklepie, albo zlecić uszycie stroju na miarę. Wybór drugiej opcji może okazać się nieco bardziej kosztowny, jednak jego zaletą jest dużo lepsze dopasowanie do sylwetki.

Biorąc pod uwagę to, że tylko w ten sposób można osiągnąć elegancki wygląd, inwestycja w tego rodzaju stroje jest całkowicie uzasadniona. Trzeba pamiętać, że dla mężczyzny elegancki ubiór jest formą wizytówki, prezentacją jego osoby, elementem budującym wizerunek. Podstawą męskiej garderoby jest więc dobrze skrojony, leżący idealnie męski fason.

Dlaczego szyte na miarę garnitury są lepsze?

Tylko krawiec może dobrze dopasować wszystkie wymiary ubioru do sylwetki mężczyzny. Model szyty na miarę pozwala skorygować wszelkie wady postawy i ukryć niedoskonałości sylwetki. Dzięki temu z przeciętnej figury, za pomocą kilku krawieckich sztuczek, można wydobyć z mężczyzny jego atrakcyjność i elegancję. Idealnie skrojony garnitur dodaje szyku, przykuwa uwagę kobiet i przyciąga zazdrosny wzrok innych panów.

Kto zamawia garnitury szyte na miarę?

Mężczyźni, którym zależy na wyglądzie i elegancji, uwarunkowanych prowadzonym stylem życia i charakterem wykonywanego zawodu oraz ci, którzy mają nietypową sylwetkę, rzadko kiedy kupują gotowe stroje, lecz stawiają przede wszystkim na modele szyte na miarę.

Zdaniem wielu osób odzież szyta na zamówienie jest sporym wydatkiem. Faktycznie są profesjonalni krawcy, którzy za swoją pracę żądają nawet kilku tysięcy złotych, nie wliczając kosztów zakupu tkaniny oraz dodatków. Zdarzają się jednak i tacy specjaliści, którzy są w stanie uszyć elegancki i dobrze skrojony garnitur niższym kosztem.

Zwykle czas oczekiwania na wykonywany na zamówienie elegancki męski strój wynosi kilka tygodni. Jeżeli jednak pojawia się konieczność wykonania niedoróbek i przeróbek, a projekt jest dość skomplikowany, można czekać na niego nawet kilka miesięcy. Warto wiedzieć, że rekordowe szycie garnituru na miarę odbyło się w Australii. Od momentu pozyskania wełny z owcy do czasu, kiedy marynarka była gotowa minęło zaledwie 1,5 godziny. Nie wiadomo jednak czy marynarka okazała się idealnie dopasowana.

Fasony na miarę na specjalne okazje

Bardzo często na szycie eleganckiego stroju decydują się panowie stojący w obliczu ważnych wydarzeń. Coraz bardziej popularne stają się modele ślubne na miarę – takie rozwiązanie pozwala dostosować materiał i kolor idealnie do sukni panny młodej.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy