Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Garnitury męskie - fakty i porady

Tylko dobrze skrojony, dopasowany do sylwetki garnitury będzie dobrze leżał. Trzeba wiedzieć, jakimi zasadami się kierować, by wybór eleganckiego stroju był trafny.

Garnitury męskie i ich dobór do sylwetki

Kupno eleganckiego stroju jest zazwyczaj poważną decyzją. Nie dość, że nie należy do najtańszych wydatków odzieżowych, to jeszcze wszyscy panowie chcą w nim wyglądać atrakcyjnie. Pozostaje także kwestia jego wielokrotnego noszenia bez obaw o utratę fasonu.

Mężczyźni, którzy nie lubią nosić garniturów, wzbraniają się przed ich zakupem. Swoją decyzję tłumaczą stwierdzeniem, że tego rodzaju stroje źle na nich leżą, powodując dyskomfort. Jest to tylko wymówka, bowiem każdy pan w takim stroju może wyglądać bardzo dobrze. Trzeba tylko wybrać odpowiednią jego jakość. Wysokogatunkowych modeli jest niewiele, a jeśli już się pojawią - sporo kosztują. Większość eleganckich ubiorów należy do tzw. średniej półki cenowej, obejmujących zarówno stroje z dobrych jakościowo materiałów i dobrze skrojonych, jak i z kiepskich tkanin uszytych niedbale.

Jak zatem dobrać garnitur, by cieszyć się atrakcyjnym wyglądem przez długi czas? Próbować, mierzyć, a w razie potrzeby - przerabiać. Wybór jest ogromny, ponieważ moda męska ceni tego rodzaju odzież elegancką.

W pierwszej kolejności trzeba znaleźć odpowiedni sklep, który posiada w swojej ofercie ciekawe modele męskie z ceną adekwatną do naszych finansowych możliwości. Warto zwrócić uwagę na takie sklepy, które - poza tradycyjną sprzedażą - oferują możliwość bezpłatnego dokonania niezbędnych przeróbek krawieckich.

Kolejnym krokiem jest przystąpienie do mierzenia, wybierając takie fasony, które będą odpowiadały pod względem kroju i koloru.

Kilka porad, dotyczących wyboru stroju względem sylwetki

  • Fasony do sylwetki „z brzuszkiem” powinny mieć marynarki w ciemnych kolorach, fakturowane (w podłużne prążki), dłuższe, prosto zakończone. Im niżej zapinana marynarka, tym korzystniejszy wygląd.
  • Dla niskich i szczupłych mężczyzn najlepiej sprawdzą się modele w jasnym kolorze z marynarkami zapinanymi na 2-3 guziki. Można zdecydować się na modele z watowanymi ramionami, co optycznie wydłuży sylwetkę.
  • Mężczyźni szczupli i wysocy powinni wybierać fasony z marynarkami w jasnych kolorach, zapinanymi dwurzędowo. By nieco poszerzyć sylwetkę, warto postawić także na odpowiednie koszule - kolorowe i w poprzeczne paski.
  • Niscy mężczyźni „przy kości” powinni unikać modeli z wzorzystą fakturą tkaniny. Najlepiej wyglądać będą w kroju dopasowanym, jednak nie obcisłym. Uważać trzeba na to, by guziki nie marszczyły się przy zapięciu. Spodnie nie powinny być szerokie – zwłaszcza przy szczupłych nogach, ale też nie zbyt długie.

Jeśli okaże się, że żaden producent garniturów męskich nie spełnił oczekiwań w kwestii najbardziej odpowiedniego stroju, warto pomyśleć o eleganckim ubiorze szytym na zamówienie. Usługi wykwalifikowanych krawców sprawdzają się najlepiej.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy