Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Moda męska - fakty i porady

Mężczyznom, nie mniej niż kobietom, zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Projektanci w swoich kolekcjach - eleganckich i casual - wprowadzają cosezonowe zmiany, by spełnić oczekiwania modnych panów.

Moda męska na każdą okazję

Uważa się, że moda jest domeną kobiet. Tymczasem coraz więcej panów zwraca uwagę na to, w co się ubiera. Sprzyja temu prężny rozwój mody męskiej. Dzięki temu mężczyźni wykazują coraz większe zainteresowanie atrakcyjnym i eleganckim wyglądem, zgodnie z najnowszymi trendami.

Niegdyś mówiło się, że mężczyzna ma być tylko odrobinę przystojniejszy od diabła, dziś powiedzenie to staje się już nieaktualne.

By przekonać się o tym, jakie metamorfozy moda męska przechodziła w 60., 70., 80., czy nawet 90. latach, wystarczy przejrzeć nieaktualne już katalogi. Obecnie w zakresie trendów dla panów wyróżnia się dwa główne obszary. Pierwszy z nich związany jest z pracą i tzw. dress code w biznesie. Drugi dotyczy odzieży noszonej przez mężczyzn na co dzień, czyli stylu casual.

Tak jak w przypadku mody damskiej, tak i w męskich trendach projektanci dwa razy w roku tworzą kolekcje dla panów na konkretne sezony. Przedsmakiem tego, co będzie nosiło się za rok, jest męska kolekcja pre-fall. Dzięki temu wiadome jest, na co warto zwrócić uwagę na wyprzedażach, by odzież była modna także w kolejnym sezonie.

Modowe trendy a fasony garniturów

W modzie garniturowej tyko pozornie nic się nie dzieje. Klasyka zawsze była, jest i będzie „na czasie” - w tej kwestii nic się nie zmieni. Jednakże projektanci każdego sezonu dbają o ożywienie klasycznych kolekcji poprzez wprowadzenie ciekawych materiałów lub niestosowanych dotąd dodatków.

Warto mieć świadomość, że nie zawsze przy wyborze garnituru należy kierować się najnowszymi trendami. Elegancki strój męski powinien być przede wszystkim w odpowiedni sposób dobrany do sylwetki i dobrze skrojony. Ważne jest, by podkreślał walory figury, a jednocześnie tuszował jej mankamenty. Tylko wtedy będzie świadczył o elegancji i akcentował atrakcyjną urodę mężczyzny. Co jednak nie oznacza, że panowie mają stawiać wyłącznie na klasykę. Warto także czerpać inspiracje z najnowszych trendów, wystrzegając się jednocześnie „ślepego” za nimi podążania.

Moda męska na co dzień

Modny mężczyzna to nie tylko elegancki garnitur do pracy i pan zadający w nim szyku. Równie ważny jest styl ubierania się „po godzinach”. Projektanci mody męskiej proponują więc kolekcje odzieżowe w stylu casual.

Aktualnie obowiązujące trendy obejmują coraz szerszy zakres fasonów, wzorów oraz kolorystyki męskich ubrań noszonych na co dzień. Jednak i w tym przypadku nie należy ślepo podążać za modą. Trzeba spojrzeć na siebie krytycznym okiem i spośród szeroko zakrojonych trendów wybrać tylko te kolekcje, które są odpowiednie do naszej sylwetki i modowych upodobań.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy