Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Garnitury damskie - fakty i porady

Na nadchodzące sezony najbardziej znani projektanci mody kobiecej proponują garsonki oraz garnitury damskie. Stroje wyrażają nowoczesne trendy, ale też odzwierciedlają klasyczny dress code.

Kobiecy dress code w firmie

Uważa się, że kobiety mają dużo łatwiejszy wybór, jeśli chodzi o korporacyjny ubiór. O ile garnitury męskie to praktycznie jedyna możliwość zachowania przez panów obowiązującego w firmie dress code, o tyle kobiety mają znacznie więcej możliwości. Garsonki, żakiety, eleganckie spodnie w połączeniu z klasycznymi bluzkami i marynarką, a nawet garnitury damskie pozwalają na dużo większe pole manewru, jeśli chodzi o strój do pracy. Mimo wielu możliwości bardzo często zdarza się, że to właśnie panie zwykle nie zachowują kanonów biurowej mody. Najczęściej dotyczy to noszenia zbyt krótkich spódnic oraz bluzek z dużym dekoltem.

Garnitury damskie to jedna z bardziej „bezpiecznych biurowo” opcji ubioru, dających jednocześnie kobietom szerokie pole do popisu. Wbrew pozorom, panie nie wyglądają w nich zbyt „męsko”, lecz niezwykle atrakcyjnie. Dobrze skrojone, podkreślają figurę, nie ujmując nic z kobiecości. Poza biurem, sprawdzą się także w innych sytuacjach, wymagających eleganckiego, a zarazem schludnego stroju. Dobrze dobrany strój może wyglądać atrakcyjnie także na kobietach puszystych.

Klasyka czy nowoczesność?

Od kilku lat dominuje klasyczna czerń, wzbogacana atłasowymi lamówkami na marynarkach i lampasami na spodniach. Bardziej ekstrawaganckim i lubiącym „bawić się” modą kobietom projektanci proponują modele z koronkowymi wstawkami. Takie stroje, choć nie będą odpowiednie do biura, sprawdzą się doskonale na wieczorne wyjście, czy mniej formalne, ale nadal oficjalne spotkanie.

Najnowsze kolekcje damskich garniturów

Na zbliżający się sezon swoje kolekcje eleganckich spodni i marynarek damskich, składających się na kompletny ubiór, zaprezentowali już najwięksi projektanci. Sonia Rykiel postawiła na klasyczną czerń. Lacoste proponuje krótkie żakiety oraz jasne kolory. Nowym trendem są materiały ekologiczne – lekkie i naturalne sprawdzą się do pracy, ale już nie na ważne spotkania biznesowe.

U Johna Galliano - króla nowojorskich wybiegów - wraca moda na infantylizm i słodkie kolory. Jego damskie fasony będą w nadchodzącym sezonie miały dość nietypowe, pastelowe barwy.

Nadchodzący sezon to także zmiany w bluzkach noszonych do eleganckiego stroju. Moda stawia na modele klasyczne, ale dopasowane, podkreślając kobiecą sylwetkę, które będą dobrze komponować się tak z garniturami, jak i garsonkami.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy