Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Garnitury komunijne - fakty i porady

Podczas wyboru garnituru komunijnego dla chłopca należy zwracać uwagę na kolor i krój. Ważne jest, by strój zachował swój charakter w kontekście tradycji komunijnych.

Zakup garnituru komunijnego

Uroczystość Pierwszej Komunii to dla dziecka bardzo ważne wydarzenie, zaś dla rodziców - spory wydatek. Tradycja urządzania przyjęć komunijnych, kosztowne prezenty i odpowiedni ubiór dla dziecka mogą poważnie obciążyć domowy budżet. Konieczności zakupu sukienki komunijnej dla dziewczynki i garnituru dla chłopca nie da się jednak uniknąć (poza sytuacjami, kiedy dzieci zobligowane są do założenia alby).

Stroje komunijne dla chłopców można kupić w gotowej formie, uszyć na zamówienie, bądź ewentualnie dokonać przeróbki istniejącego ubioru. Istnieje także możliwość odkupienia używanego komunijnego stroju od dzieci, które obchodziły już tę uroczystość. Choć możliwości jest wiele, rodzice najczęściej decydują się na zakup nowego, ale gotowego klasycznego ubioru.

Modne garnitury komunijne

Moda dziecięca w zakresie garniturów komunijnych nie jest dobrze rozwinięta. Zasadniczo wykorzystuje się trzy podstawowe kolory: biały, granatowy i czarny. Choć zwykle rodzice w kwestii wyboru koloru mają pełną swobodę bywa, że kolorystyka komunijnego stroju jest narzucona.

Wybierając ubiór na komunię, warto wziąć pod uwagę to, czy dziecko w przyszłości będzie jeszcze go wykorzystywać. Jeśli tak, najlepiej zdecydować się na kolor czarny lub granatowy. Biały garnitur, choć jest idealny na tę uroczystość, jest mało praktyczny w kontekście jego późniejszego wykorzystania.

Ważny krój garnituru

W kwestii kroju, fason na komunię wybiera się tak samo, jak modele męskie na inne okazje. Najczęściej jest to marynarka jednorzędowa zapinana na trzy guziki, spodnie i biała koszula.

Kupując taki strój, warto pamiętać o tym, że dzieci bardzo szybko rosną. Dokonując zakupu ubioru dużo wcześniej, trzeba wziąć pod uwagę nieco większy rozmiar, by nie okazał się zbyt ciasny i krótki.

Kupując komunijny garnitur w sklepie z modą męską, mamy możliwość skorzystania z niezbędnych przeróbek. Dzięki temu uroczysty strój można znacznie lepiej dopasować do sylwetki, co zaowocuje eleganckim wyglądem chłopca.

Kupno garnituru dla chłopca a cena

W wielu przypadkach, ważnym kryterium związanym z zakupem komunijnego stroju jest koszt konkretnego modelu. Ceny są dość zróżnicowane, wahające się w granicach 150-400 zł. Wiele zależy od gatunku materiału, a także samego sklepu. Niekiedy trafiają się atrakcyjne oferty, dzięki którym można zakupić tani, ale wysokiej jakości strój.

Jeżeli mimo wszystko ceny komunijnych garniturów są wysokie bądź uważamy, że nie opłaca się kupować ubioru na jedną okazję, można pomyśleć o używanych strojach - z komisów i tych wystawianych na internetowych aukcjach.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy