Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Modne garnitury - fakty i porady

Kolekcje garniturów męskich odzwierciedlają najnowsze trendy w modzie. Trzeba wiedzieć, jak z nich czerpać, by w eleganckim stroju wyglądać atrakcyjnie i modnie, łącząc go z odpowiednimi dodatkami.

Trendy a wybór odpowiedniego fasonu

Co to znaczy być „modnym mężczyzną”? Ubierać się zgodnie z aktualnymi trendami – nawet bezkrytycznie? Czy po prostu wyglądać dobrze?

Wybiegi Mediolanu, Paryża i Nowego Jorku, które prezentują najnowszą modę, garnitury dla panów przedstawiają w kontekście trendów na nadchodzący sezon. Warto je śledzić, jeśli chcemy wiedzieć, jak wygląda fason „na czasie”, by nie kupować takiego, który jest już dawno passé. Trzeba pamiętać również o tym, że moda to nie tylko krój i kolor materiału. Ogromne znaczenie mają także dodatki. Dopiero całość – czyli odpowiednia koszula, krawat i buty, dobrane w odpowiedni sposób do eleganckich spodni i marynarki, tworzą udaną kompozycję, w której mężczyzna wygląda niczym model z żurnala.

Jednak ślepe podążanie za trendami w modzie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, szykowne stroje bowiem muszą być dopasowane tak samo do sylwetki, jak i do okazji.

Mężczyzna, dbając o modny wygląd, powinien co sezon aktualizować swoją wiedzę związaną z aktualnie obowiązującymi trendami w kwestii męskich strojów z kolekcji Zegny, Armaniego, Vuitton’a czy Versace. Niekiedy okazuje się, że zmiany trendów obejmują jedynie sposób noszenia marynarki i nowe dodatki, krój zaś pozostaje bez zmian.

Garnitur jako dobra inwestycja

Dobrze dobrane spodnie zestawione z marynarką to dla mężczyzny wizytówka. Pozwala kształtować własny wizerunek oraz odzwierciedlać profesjonalizm. Dobrze skrojony, modny fason może „dodać” mężczyźnie klasy i sprawić, że będzie on wyglądał kompetentnie, budząc zaufanie. Bywa tak, że niewłaściwie dobrane ubranie, nawet najlepszego analityka bankowego - w oczach klientów - sprowadzi do poziomu doradcy. Warto o tym pamiętać, wybierając strój i dodatki do niego.

Modny garnitur należy traktować jako swoistą inwestycję. Odpowiedni ubiór to większe zaufanie szefa, zainteresowanie kobiet, szansa na objęcie korzystniejszego stanowiska czy osiągnięcie lepszych wyników w pracy. Taki strój jest dla mężczyzny takim elementem garderoby, na którym nie można oszczędzać.

Każdy producent męskiej odzieży eleganckiej chce, aby to jego produkty były modne i najchętniej wybierane. Warto więc postawić na znane marki, które ogromną wagę przykładają do tradycji oraz jakości oferowanych ubiorów. Ich ceny mogą być jednak wysokie, dlatego warto skorzystać ze sklepów typu „outlet” - oferujących końcówki markowych kolekcji. Nie będą to co prawda najnowsze trendy, ale trzeba pamiętać że moda męska w tym zakresie nie przechodzi drastycznych metamorfoz. Wystarczy postawić na klasyczne fasony, by mieć pewność, że strój posłuży lata.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy