Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Koszule do garnituru - fakty i porady

Mężczyźni popełniają wiele błędów, zakładając nieodpowiednią koszulę do garnituru. Tymczasem tylko dobrze dobrane elementy eleganckiej garderoby są w stanie zagwarantować gustowny i modny wygląd.

Koszula jest nieodłącznym towarzyszem garnituru i równie ważnym elementem szykownego stroju. Dobrze stworzony zestaw decyduje o tym, czy mężczyzna wygląda elegancko. Trzeba pamiętać, że nawet najdroższy i najlepiej skrojony model nie będzie dobrze prezentował się ani nie doda uroku, jeśli pozwolimy sobie na zaniedbanie w kwestii koszuli. Także i od niej zależy ostateczny wizerunek mężczyzny, który - w zależności od fasonów koszul - można dowolnie modyfikować, tworząc stroje mniej lub bardziej oficjalne.

Jak dobrać koszulę?

Dobierając odpowiednią koszulę, należy koniecznie zwrócić uwagę na takie aspekty jak: kolor, faktura bądź wzór, rodzaj tkaniny.

Jeśli chodzi o materiał, najlepsze są te koszule wykonane z 100% bawełny, ponieważ zapewniają komfort użytkowania. Dodatki poliestrowych włókien, choć sprawiają, że ubrania mniej się gniotą i lepiej układają, nie są w stanie zapewnić wygody. Nie pozwalają skórze oddychać, powodując dyskomfort.

Modne koszule muszą być dobrane zgodnie z zasadami stylizacji, jak i najnowszymi trendami. Jednocześnie nie można zapominać o doborze poszczególnych elementów stroju względem faktury materiału - jeśli marynarka jest prążkowana, koszula powinna być gładka, zaś w przypadku gładkiej - materiał koszuli może być prążkowany (ale tylko wzdłuż, nigdy wszerz).

Istotna jest także kolorystyka - poszczególne elementy eleganckiego stroju dobiera się nie tylko względem siebie, uwzględnia się również typ męskiej urody.

Wybierając koszule do eleganckiego stroju, trzeba zwrócić również uwagę na kołnierzyk. Istnieje kilka jego typów, dzięki czemu każdy mężczyzna może wybrać taki, jaki najbardziej mu odpowiada. Decydując się na model ze stójką, należy pamiętać o odpowiedniej koszuli - bez kołnierzyka.

Koszulowy savoir-vivre

Każdy mężczyzna w swojej szafie powinien mieć co najmniej kilka koszul. W przypadku codziennego noszenia garnituru ich liczba powinna być znacznie większa. Niedopuszczalnym - zarówno z punktu widzenia elegancji, jak i higieny - jest zakładanie tej samej koszuli dwa dni z rzędu. Wielość koszul to także możliwość nieograniczonego tworzenia szykownych kompozycji odzieżowych na każdą okazję.

Warto pamiętać też o ważnej zasadzie savoir-vivre dotyczącej ubioru, w myśl której koszule z krótkim rękawem do marynarki i szykownych spodni nie powinny być w ogóle zakładane. Jest to bowiem nieeleganckie połączenie.

Wytworny mężczyzna, kompletując wytworny strój, musi jeszcze pamiętać o tym, że do garnituru - poza koszulą - trzeba również dobrać krawat.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy