Garnitury Online

Informacje i porady o garniturach

Garnitury chłopięce - fakty i porady

Są wydarzenia, podczas których i chłopcy powinni nosić garnitury. Odpowiedni zakup to nie tylko wysoka cena, ale również właściwy fason i kolorystyka.

Na jakie okazje potrzebne są garnitury chłopięce?

Nie tylko dorosły mężczyzna potrzebuje mieć w swojej garderobie elegancki strój - marynarkę i spodnie. Również młodzi chłopcy powinni w szafie posiadać jeden klasyczny strój.

Zwykle pierwszy taki ubiór dla chłopca kupuje się w okresie komunijnym. Nie jest to jednak jedyna okazja, podczas której dziecko może założyć taki elegancki strój. Sprawdzi się on też w sytuacji rodzinnych ślubów, pogrzebów oraz innych uroczystości - akademii czy zakończenia roku szkolnego.

Jak zaoszczędzić na kupnie?

W odróżnieniu od modeli męskich, elegancka odzież chłopięca bardzo szybko przestaje być odpowiednia rozmiarowo. Dzieci szybko rosną, co powoduje, że strój kupiony kilka lat temu bądź z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jest już za mały na dwunasto- czy czternastolatka. Jednak i z tym problemem można sobie poradzić.

Rozwiązaniem są garnitury chłopięce „z drugiej ręki”. Nabyć je można w sklepach z używaną odzieżą bądź też poprzez aukcje internetowe. Innym sposobem na zdobycie używanej odzieży eleganckiej są znajomi i rodzina – osoby, których dzieci wyrosły już z ubrań chętnie je oddają.

Sposobem na pozyskanie tanich strojów tego rodzaju jest także szycie ich na miarę u znajomego krawca.

Moda w garniturach chłopięcych

W zakresie mody młodzieżowej, fasony chłopięce mają trzy podstawowe kroje: z marynarką długą, krótką marynarką jednorzędową oraz marynarką dwurzędową. Najbardziej popularne są chłopięce modele klasyczne, czyli jednorzędowa krótka marynarka i spodnie. Moda obejmuje również kolorystykę. Choć czerń jest uniwersalna, w przypadku młodych chłopców warto postawić raczej na grafit, szarości, ciemną zieleń, granat czy czekoladę. Fasony komunijne najczęściej są białe lub kremowe.

Dziecko powinno wiedzieć, w jaki sposób dbać o swój elegancki strój. Istotne jest wpojenie zasad dotyczących wieszania takiego ubioru - staranne złożenie spodni w kant i marynarki na wieszaku - które będą procentowały w przyszłości - już jako dorosłemu mężczyźnie.

Popularne typy garniturów

Garnitury na okazje

Popularne tematy